Division T Director
Marianna Burka
- divisiontdirector@toastmasters86.org
- North: Owen Sound South: Cambridge East: Guelph West: Kincardine
Welcome to Division T!
Area Directors
Area T91
Area Director: Francoise Bowen
Email: areat91director@toastmasters86.org
Area T92
Area Director: Parveen Johal, DTM
Email: areat92director@toastmasters86.org
Area T93
Area Director: Anja Gangur
Email: areat93director@toastmasters86.org
Area T91
Area T92
Area T93
Area T94
Area Director: Francoise Bowen
Email: areat91director@toastmasters86.org
Area Director: Parveen Johal, DTM
Email: areat92director@toastmasters86.org
Area Director: Anja Gangur
Email: areat93director@toastmasters86.org
Area Director: Area Eliminated
Email: areat94director@toastmasters86.org
No data was found
Division T Events
15
April
All Day
District 86 Spring Conference
District 86 Spring Conference April 15 - 20 2024 To Learn ...
16
April
All Day
District 86 Spring Conference
District 86 Spring Conference April 15 - 20 2024 To Learn ...
17
April
All Day
District 86 Spring Conference
District 86 Spring Conference April 15 - 20 2024 To Learn ...
18
April
All Day
District 86 Spring Conference
District 86 Spring Conference April 15 - 20 2024 To Learn ...
18
April
5:00 pm - 8:00 pm
District 86 Contest
District 86 Contest is part of the District 86 ...
19
April
All Day
District 86 Spring Conference
District 86 Spring Conference April 15 - 20 2024 To Learn ...
20
April
All Day
District 86 Spring Conference
District 86 Spring Conference April 15 - 20 2024 To Learn ...
No event found!
Division T Speech Contest Winners
2023
International Speech Contest
Placement | Contestant |
---|---|
1st Place Winner | Nikhita Winkler |
2nd Place Winner | Randy C. Moore |
3rd Place Winner | Angela Alexander |
Evaluation Contest
Placement | Contestant |
---|---|
1st Place Winner | Randy C. Moore |
2nd Place Winner | Adam DeMille |
3rd Place Winner | Elaine Merritt |
2022
International Speech Contest
Placement | Contestant |
---|---|
1st Place Winner | Lynne Hollet |
2nd Place Winner | Tim O’Conner |
3rd Place Winner | Bill Cassels |
Table Topics Contest
Placement | Contestant |
---|---|
1st Place Winner | Jessica Yu |
2nd Place Winner | Murray Smith |
3rd Place Winner | Tiffany Burtch |